Vedela sem, da bo v Matejini učilnici malo svetlobe, zato sem s sabo vzela velikega Nikona in svetlobno močan širokokotni objektiv. Seveda sem tudi zvišala ISO, vendar sem zadovoljna samo s polovico fotografij. Kot vedno, so objavljene fotografije zelo malo obdelane, ker za kaj več preprosto nimam časa.
To so bile dodatne informacije za fotografe, zdaj pa h kulinaričnemu delu delavnice.
Najprej smo poskusili grisine, ki jih je pripravila Mateja. Vse naredi sokovnik, tudi testo.
Tale rdečko je bil glavna zvezda delavnice.
Mateja nam je povedala zelo preprosto pravilo za pripravo zdravih sokov: polovica sestavin naj bodo živila, ki dajo zelo dobre sokove (jabolka, korenje, pomaranče, hruške), drugo polovico pa ...
... naberemo tako, da gremo okrog hiše ali po vrtu, in potrgamo "zelenje": od plevela, do pšenične trave, do začimb in klasike kot je špinača, regrat, čemaž. Ta del soka pa je "samo" zdrav, hahaha.
Pastinak je na Matejinem gorenjskem vrtu dobro prezimil.
Še ena skleda z dobrimi sestavinami za sok
Tale porcija pa nas je razstrupila in pomladila.
Oreške namakamo najmanj 5 ur in s pomočjo sokovnika naredimo "mleko".
Mleko oziroma rastlinski napitek iz lešnikov je bil zelo dober, ovsen malo manj, vendar smo si ga obogatili s cimetom in ječmenovo kavo.
Končno je prišel najslajši del delavnice - v nekaj minutah smo naredili zelo okusne srčke iz suhega sadja in semen.
Mljask, mljask, zelo dobro!
Mateja je v sokovnik - ki ni samo sokovnik, kot vidite, ampak multipraktik - dala zmrznjeno sadje in nastal je sladoled. Manjkala je zrela banana, potem bi bilo še boljše.
Tole so božansko dobre koruzne testenine iz sveže mlete koruzne moke in jajc. Sokovnik ima posebne nastavke za rezance in špagete, zato je priprava zelo preprosta.
Priznajte, tudi vas je zamikalo, da bi imeli takšen sokovnik. Ali, še boljše, imeli bi Matejo, ki bi vam pripravljata raznovrstne dobrote. Izkušeni uporabniki sokovnika so povedali, da je pri vsem skupaj potrebno imeti pogum in eksperimentirati.