Zgodba št.1
Gordon Ramsay v svoji Vražji kuhinji (A kanal, sobota in nedelja okrog 16. ure) večkrat preizkusi sposobnosti svojih vajencev. Eden izmed standardnih testov je okušanje hrane. Z zavezanimi očmi morajo ugotoviti, katero živilo jim šef daje v usta. Izbira grižljajčkov je ponavadi zelo standardna: korenje, zelje, solata, meso, ribe, solata ...
Ponavadi se ženske bolje odrežejo; tako je bilo tudi v predzadnji oddaji, ko so pri okušanju hrane kuharice amaterke premagale šolane kuharje z večletno prakso. Kaj se je zgodilo (po mojem mnenju, seveda)? Vsi moški kuharji so bili kadilci. Zato sem vedno zelo skeptična, ko vidim kuharja s cigareto v roki. Poleg tega, da mu roke (in s tem moja hrana) smrdijo po nikotinu, so tudi njegove brbončice blokirane s katranom.
Zgodba št. 2
V mrazu smo čakali na avtobus in nič ni boljšega, če se lahko ogreješ s kajenjem cigatere. Vsaj tako si je mislila gospodična poleg mene. V naslednji minuti je prišel avtobus in napol pokajena cigareta je priletela na tla, gospodična pa jo je s svojimi čeveljci vestno potisnila v sneg. In odkorakala na avtobus. Če me ne bi tako zeblo, bi vzela ogorek in ji ga nekam potisnila. Hej, župan Janković, to je odličen vir za polnjenje občinske blagajne. Za vsak odvrženi čik en evro in Ljubljana si bo finančno zelo opomogla. (Brez skrbi, kadilski redarji še pridejo, jaz sem vedno malo prehitra s svojimi idejami.)
Zgodba št.3
Brezplačni časopis Dobro jutro je v zadnji številki objavil lestvico najbolj strastnih evropskih kadilcev. Slovenci smo pristali "samo" na drugem mestu, za Grki. Njih bo zelo težko prehiteti, saj pokadijo letno 3017 cigaret (letna poraba cigaret na prebivalca), Slovenci 2537 (povprečno 7 cigaret na prebivalca na dan). Po seznamu sledijo Ukrajina, Bolgarija, Češka, Makedonija, Rusija, Moldavija, Španija, BiH. Ste vedeli, da je 90% bolnikov z rakom na pljučih kadilcev?
Zgodba št.4
Se spomnite pobude Društva nekadilcev? Po predlogu sprememb zakona bi bil v zasebnih prostorih večstanovanjske hiše lahko prisoten cigaretni dim izključno ob soglasni privolitvi vseh lastnikov stanovanj. Po domače povedano: če bi vas motilo, da sosed kadi na balkonu, bi lahko poklicali policijo, ki bi ga kaznovala. Seveda sem absolutno proti takšni omejitvi, saj je balkon del stanovanja, ki je zasebna lastnina. Tam pa lahko počnem, kar mi paše. Gojim rožice, se naga sončim, berem knjigo.
Moj predlog je, da je treba prepovedati širjenje (cigaretnega) dima iz stanovanja oziroma balkona. To je namreč večni problem pri kajenju cigaret: dim je v plinastem stanju in ga ni mogoče kar tako omejiti. Gre tja, kamor mu paše. Potem si lahko kadilci na balkonu ali v stanovanju postavijo kadilnice in tam puhajo do nezavesti.
Nočem pa vohati njihovih smrdečih izpustov in se pri tem še zastrupljati. Verjemite, nič ni "lepšega", kot nedeljsko jutro, sonček, ptički in mir, pomešam s cigaretnim dimom iz sosednjega balkona. Če to ni farsa. Kadilci gredo kadit na balkon, da jim v stanovanju ne bi smrdelo. Če dim iz njihove cigarete prileze k sosedovim in zasmraja njihovo stanovanje, jih čisto nič ne briga. Vidite, in ravno to totalno egoistično kadilsko razmišljanje in vedenje mi gre na blazno jetra.
Se popolnoma strinjam glede kadilskih redarjev (pa še kakšnih),Še posebej mi gre na živce "frcanje" ogorkov iz avtomobilov-ponavadi boljših. Saj veste kako gre tista:nobel avto,kratka......
OdgovoriIzbriši